Klubhuset: Gunners med det sidste brag

1. januar byder på tømmermænd og sidste runde i Premier Manager Efterår. Klubhuset er klar med året sidste anbefalinger til managerspillet.

Når de værste tømmermand har lagt sig nytårsdag kan du læne dig tilbage og nyde 17. runde af managerspillet baseret på Premier League.

Klubhuset er gået i studiet og giver årets sidste anbefalinger til det nye års første kampe. Lyt med her.

Billige spillere til finalen

Sidste runde i et managerspil er altid en svær størrelse, da eventuelle transfergebyrer selv sagt skal tjenes hjem i den ene runde.  Derfor er ét kriterie vigtigt for Klubhuset til ene runde: spillerne skal være billige, så transfergebyret holdes i bund.

Klubhusets sidste tre anbefalinger

Den billige
Pablo Mari
Arsenal
2.566.000
vs. West Brom

“Arsenal har langt om længe vundet to kampe i streg og derfor tyder alt på genvalg til flertallet – heriblandt Mari” – Andreas Vidførle-Pedersen.

Den frække
Alexandre Lacazette
Arsenal
11.393.000
vs. Everton

“Lacazette er i min optik managerspillets sidste satsning, hvis man for alvor vil rykke noget. Franskmanden har scoret i de seneste to kampe og møder i denne runde West Bromwich, der har indkasseret mere end to mål per kamp i snit” – Frederik Ingemann.

Kaptajnen
Mohamed Salah
vs. Liverpool
12.216.000
vs. Newcastle

“Salah i december er en velkendt målmaskine. Det ændrer en målløs optræden senest ikke på” – Andreas Vidførle-Pedersen.

Top 3: vækst i runde 1
Handel åbner om:
324.000
1. Phil Foden
Manchester City
7.324.000
245.000
2. Alexander Iwobi
Fulham
4.745.000
216.000
3. Lucas Paqueta
West Ham
3.716.000
324.000
1. Phil Foden
Manchester City
7.324.000
245.000
2. Alexander Iwobi
Fulham
4.745.000
216.000
3. Lucas Paqueta
West Ham
3.716.000
Tjek hold
Del med dine venner - det giver god manager-karma
Ingen kommentarer
Skriv en kommentar

Din emailadresse vil ikke blive offentliggjort. Krævede felter er markeret med *